Οι εγγραφές μαθητών/μαθητριών στα Νηπιαγωγεία για το σχολικό έτος 2023-24 θα πραγματοποιηθούν από 1-20 Μαρτίου 2023.
Στα Δημόσια Νηπιαγωγεία εγγράφονται μαθητές/τριες που την 31η Δεκεμβρίου του έτους εγγραφής, συμπληρώνουν την ηλικία των τεσσάρων (4) ετών. Συγκεκριμένα εγγράφονται  μαθητές/τριες που έχουν γεννηθεί το έτος 2019 και τα Νηπιαγωγεία υποχρεούνται να δεχτούν όλες τις αιτήσεις των προνηπίων που έχουν γεννηθεί κατά τη διάρκεια του έτους αυτού.
Οι αιτήσεις εγγραφών  θα γίνονται μέσω ηλεκτρονικής εφαρμογής με Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής, σύμφωνα με το άρθρο 1, της υπ’ αρ. πρωτ. 53128/Δ1/2020/8-5-2020 (Β΄ 1767) ΚΥΑ των Υπουργών Παιδείας και Θρησκευμάτων και Επικρατείας αρμόδιο για θέματα Ψηφιακής Διακυβέρνησης στην ηλεκτρονική διεύθυνση:
https://proti-eggrafi.services.gov.gr/ .
Εγγραφές μετά την 20η Μαρτίου θεωρούνται εκπρόθεσμες και χρειάζονται την έγκριση του/της Διευθυντή/Διευθύντριας Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.
Στο 5ο Νηπιαγωγείο Δάφνης έχει αναρτηθεί η σχετική ανακοίνωση με όλες τις πληροφορίες για τη διαδικασία των εγγραφών και τα όρια της Σχολικής Περιφέρειας του Νηπιαγωγείου.

Δείτε εδώ  τις οδηγίες για το πώς θα κάνετε την ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής του/της μαθητή/τριας στην εφαρμογή «Πρώτη Εγγραφή».
Ακολουθεί η σχετική Εγκύκλιος του Υ.ΠΑΙ.Θ.

ΣΧΟΛΙΚΗ  ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ 5ου  ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ ΔΑΦΝΗΣ

ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ  ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ  ΤΩΝ  ΟΔΩΝ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ